Prehlásenie

Vážený obchodný partner,

radi by sme Vám poďakovali za doterajšiu spoluprácu a ocenili skutočnosť, že dávate prednosť domácim slovenským producentom hydinového mäsa a výrobkov z hydiny.
V súvislosti so stále aktuálnymi a množiacimi sa negatívnymi informáciami o prítomnosti antibiotík a ďalších zakázaných látok v nielen v mäse a mäsových výrobkoch si Vás dovoľujeme ubezpečiť, že výrobky HYZA, a.s., v žiadnom prípade neobsahujú žiadne antibiotiká, rastové hormóny ani iné nebezpečné látky, ktoré zakazuje slovenská legislatíva a legislatíva Európskej únie.
Prístup chovateľov v Poľsku ako aj zodpovedných orgánov považujeme za vrcholne nezodpovedný a pokračujúce zľahčovanie problémov a ich neriešenie za kritické nielen v smere k dodržiavaniu legislatívy, ale hlavne k etickému správaniu sa voči spotrebiteľom.
Kurčatá, ktoré dodáva spoločnosť HYZA, a.s., majú dosledovateľný pôvod od vajíčka až po predaj v obchodoch, sú čerstvé, zdravé, kŕmené zmesou kukurice, pšenice, šrotu, vitamínov a antioxidantov. Sú chované na prísne kontrolovaných slovenských a českých farmách, ktoré spĺňajú tie najnáročnejšie kritériá s dodržiavaním všetkých zásad chovu zvierat tzv. wellfare (pohoda zvierat). Garantujeme bezpečné spracovanie používajúce chladenie vzduchom, dodržiavanie prísnych hygienických noriem vo výrobnom procese a stálu nezávislú veterinárnu kontrolu.
Miesto chovu - farmu HYZA Úprimných kurčiat uvádzame na etikete a kompletnejšie informácie nájde spotrebiteľ na stránke www.uprimnekurca.sk, kde naťuká rodné číslo z etikety kurčaťa a dozvie sa aj pôvod vajíčka, zloženie krmiva, kto ho kontroloval a kto spracoval.
Radi by sme Vás ubezpečili, že nám mimoriadne záleží na tom, aby sme Vám a Vašim zákazníkom ponúkli produkty najvyššej kvality s garantovaným domácim pôvodom a podporili tak aj rozvoj nášho trhu a zamestnanosti na Slovensku.

S úctou



....................................
Rastislav Wiedermann
Generálny riaditeľ

 
Viac o aktuálnych praktikách poľských chovateľov:
http://ekonomika.sme.sk/c/6845879/poliaci-nelegalne-dopuju-vacsinu-kurciat.html
Zdroj:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/hodowla-na-antybiotykach-to-jest-uklad-mafijny-tutaj-reka-reke-myje,334201.html
Poľská hydina na slovenských pultoch:
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-60173860-v-polskej-hydine-sa-nasli-antibiotika
http://ekonomika.sme.sk/c/6855125/nadopovanu-kuracinu-nasli-aj-u-nas-bola-z-polska.html
http://www.ta3.com/clanok/1022637/v-polskej-kuracine-sa-nasli-vysoke-mnozstva-antibiotik.html
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/285592-v-polskej-kuracine-nasli-antibiotika/?internylink=panel_foto
http://www.aktuality.sk/clanok/231908/na-slovensku-sa-objavila-kuracina-plna-antibiotik/

 

Nájdite nás na mape

Zväčšiť mapu
Odbojárov 2279/37
95501 Topoľčany, Slovakia
Zväčšiť mapu